Eczane Tabelası Yönetmeliği

Eczane Tabelası
Eczane Tabelası Yönetmeliği

Eczane Tabelası

Eczane tabelası hizmeti arıyorsanız doğru adrestesiniz. Hem kalitesi hem de fiyatı ile en kaliteli eczane tabelası hizmetini sunuyoruz.

Eczane tabelası satın almak istiyorum diyorsanız, uyulması gereken kurallar bulunmaktadır. Eczane tabelalarında belirli standartlar olması öncelikle haksız rekabeti ve görüntü kirliliğini önlemek amacı taşımaktadır. Satışa sunduğumuz tüm eczane tabelaları gerekli yönetmeliklere uygun tabelalardır. Üretimini ve satışını yaptığımız eczane tabelaları, en kaliteli olacak şekilde üretmekteyiz.

eczane tabelası

yeni eczane tabelası

Kaliteli Eczane Tabelası Satın Almak İstiyorum

Üretimini yaptığımız eczane tabelaları uzun ömürlüdür. Firmamızdan eczane tabelası satın almanız halinde, uzun yıllar sorunsuz bir şekilde tabelaları kullanabileceksiniz. Eczane tabelalarımızın uzun ömürlü olmasının ilk sebebi üretiminde kullandığımız malzemelerdir. Tabela üretiminde kaliteli ürünler kullanılmaktadır. Bu sebeple tabelada herhangi paslanma ve eskime durumu olmamaktadır. Ayrıca satışa sunulan tabelaların hepsi yönetmeliğe uygun olarak üretilmiştir.

Kaliteli eczane tabelasının birçok özelliği bulunmaktadır. Kaliteli eczane tabelası satın almak istiyorum diyorsanız, firmamız ile iletişime geçmenizi öneririz. Firma olarak kaliteli ve uzun ömürlü tabelalar üretmekteyiz. Türkiye’nin her yerine gönderim hizmetimiz bulunmaktadır. İkamet ettiğiniz adres fark etmeksizin firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Firma olarak eczane tabelası satışında uygun fiyat politikasını izlemekteyiz. En kaliteli hizmeti, en uygun fiyatlar karşılığında satışa sunuyoruz. En kaliteli hizmeti en uygun fiyata satışa sunmamızla da maksimum müşteri memnuniyetini sağlamaktayız.

Eczane Tabela Fiyatları

Firmamızda bulunan eczane tabelalarının fiyatları değişiklik göstermektedir. Ancak tüm tabelalarımızın piyasaya göre uygun fiyatta olduğunu da belirmekte fayda var. Eczane tabelası fiyatları nedir sorusu, tabelanın ışıklı olup olmaması ve tabelanın boyutu gibi birçok değişkene bağlıdır. Bu sebeple eczane tabela fiyatlarında sabit bir fiyat olmamakla beraber, tabelanın niteliğine ve boyutuna göre değişiklik göstermektedir.

Eczane Levha  Standartları Nedir?

Yönetmeliğe göre eczane levha standartları değişiklik göstermektedir. Bu noktada vatandaşları aydınlatabilmek amacı ile eczane levha standartlarını ayrı ayrı ele alacağız. Eczane tabelası nasıl olmalıdır sorusunun cevabı aşağıdaki levha standartlarında bulunmaktadır. Eczane tabelası hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Standart 1 & Levha 1

 • Zemin ölçüsü 200 santimetre olan eczane tabelasında;
 • Beyaz tabela 150×50 santimetre olması gerekirken
 • Kırmızı tabela 200×45 santimetre olmalıdır.
 • Eczane harf yüksekliği 25 santimetre,
 • Eczane ismi harf yüksekliği ise 9 santimetre olmalıdır.

Standart 1 & Levha 2

 • Zemin ölçüsü 300 santimetre olan eczane tabelasında;
 • Beyaz tabela 225×80 santimetre olması gerekirken,
 • Kırmızı tabela 300×70 santimetre olmalıdır.
 • Eczane harf yüksekliği 38 santimetre, Eczane ismi harf yüksekliği ise 14 santimetre olmalıdır. Bu kısımlar Standart 1 için ele alınmaktadır.

Standart 2

400 santimetre ile daha fazla zemin ölçüsüne sahip olan eczanelerde beyaz zeminin ölçüsü 300×100 santimetre olacaktır. Bu noktada değişkenlik olacak nokta yalnızca kırmızı tabela olacaktır. Kırmızı tabelalar zemine göre daha çok büyüyecektir. Burada ise kırmızı tabelaların zemine göre ölçülerini de gösterelim:

 • Tabela 400×70 santimetre
 • Tabela 500×70 santimetre
 • Tabela 600×70 santimetre
 • Tabela 700×70 santimetre
 • Tabela 800×70 santimetre
 • Tabela 900×70 santimetre
 • Tabela 100×70 santimetre gibi farklılıklar göstermektedir.

Sizler de yukarıda verilen ölçülerde eczane tabelası yapabilirsiniz. Firmamızla iletişime geçerek eczane tabelaları hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Firma olarak isteğinize ve ihtiyacınıza en uygun eczane tabelasını hizmetinize sunacağız. Üstelik bunu yaparken de uygun fiyat politikası ile hareket edeceğiz. Kaliteli eczane tabelası arayışı içinde iseniz, firmamızla iletişime geçmeden hizmet satın almanızı önermiyoruz. Kaliteli ve uygun fiyatlı eczane tabela satışı hizmetimizle 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz.

Yönetmeliğe göre eczane levha standartları değişiklik göstermektedir. Bu noktada vatandaşları aydınlatabilmek amacı ile eczane levha standartlarını ayrı ayrı ele alacağız. Eczane tabelası nasıl olmalıdır sorusunun cevabı aşağıdaki levha standartlarında bulunmaktadır. Eczane tabelası hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Eczane tabelası fiyatları, uyulması gereken kurallar bulunmaktadır. Eczane tabelalarında belirli standartlar olması öncelikle haksız rekabeti ve görüntü kirliliğini önlemek amacı taşımaktadır. Satışa sunduğumuz tüm eczane tabelaları gerekli yönetmeliklere uygun tabelalardır. Üretimini ve satışını yaptığımız eczane tabelaları, en kaliteli olacak şekilde üretmekteyiz.

 • Zemin ölçüsü 300 santimetre olan eczane tabelasında;
 • Beyaz tabela 225×80 santimetre olması gerekirken,
 • Kırmızı tabela 300×70 santimetre olmalıdır.
 • Eczane harf yüksekliği 38 santimetre, Eczane ismi harf yüksekliği ise 14 santimetre olmalıdır. Bu kısımlar Standart 1 için ele alınmaktadır.

 

Eczane Tabelası Nedir ?

Kurulduğu günden bu yana müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaları ile sektörün en çok tercih edilen firmaları arasında gösterilen tabelacı şirketimiz, eczane tabela ihtiyacı olan işletmeler için de avantajlı fiyatlarla kaliteli çözümler sunmaya devam etmektedir. Eczanenizin bulunduğu yeri gösteren ve Eczane Tabela Yönetmeliği kurallarına birebir uyumlu olan tabelalara en uygun fiyatlarla sahip olmak için siz de firmamızı tercih edebilirsiniz. Şirketimizde her biri tabelacılık sektörünün içinden yetişmiş deneyimli ve genç personel kadromuz görev yapmaktadır.

Eczane E Tabela Yönetmeliği Modelleri

Hizmete açık olan bütün eczane dükkanlarında bulundurulması zorunlu olan eczane tabelaları, firmamızın en çok tercih edilen reklam panoları ve ışıklı tabelalar arasında yer almaktadır. Eczane tabelası yönetmeliği kapsamında belirtilen kurallara birebir uyumlu olan “E” harfli tabelalar, hem kullanışlı hem de uzun ömürlü olacak şekilde tasarlanmaktadır. Eczaneniz için kullanmak zorunda olduğunuz bu tabelaları firmamızdan tedarik ederek siz de gönül rahatlığı ile bu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Birbirinden farklı biçimde tabela tasarımları ortaya koyan deneyimli ekibimizden, standartlara uygun eczane tabelaları satın almak oldukça kolaydır. İnternet üzerinden de profesyonel kalitede hizmet sunan firmamızın kurumsal internet sitesini ziyaret ederek ihtiyaç duyduğunuz eczane tabelaları hakkında merak ettiğiniz tüm detaylı bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Müşteri memnuniyetine büyük önem veren firmamızda, her bütçeye uygun fiyat seçenekleri ile eczane tabela modelleri satışa sunulmaktadır.

Eczaneler İçin İşlevsel ve Masrafsız Tabela Çeşitleri

Reklamcılık ve tabelacılık alanında, faaliyetlerine başladığı günden bu yana müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunan firmamızda eczane tabelaları dışında başta ışıklı tabela modelleri olmak üzere çok sayıda tabela üretimi yapılmaktadır. Şirketimizin en çok tercih edilen işlevsel ve uygun fiyatlı tabela çeşitleri arasında şunlar yer almaktadır:

 • Işıklı ve ışıksız tabelalar,
 • Totem tabela modelleri,
 • Led ışıklı tabela modelleri,
 • Krom tabela modelleri,
 • Alüminyum tabela modelleri,
 • Pleksi tabela modelleri

Görüldüğü üzere küçük ve orta ölçekli işletmeler için her türlü tabela çeşitlerini üretip satışa sunan firmamız, müşteri memnuniyeti odaklı hizmetleri arasında eczanelerde kullanılma zorunluluğu olan “E” şeklindeki tabelaları da uygun fiyatlarla müşterilerimizle buluşturmaktadır.

Uygun Fiyatlı Eczane Tabelası

Başka bir yerde kolay kolay bulamayacağınız uygun fiyat seçenekleri sayesinde siz de eczaneniz için gerekli olan tabelalara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Eczane tabelası yönetmeliğe göre harf yüksekliği 25 cm, isim harf yüksekliği ise 9 cm olacak şekilde tasarlanmalıdır. Bu konuda uygun fiyatlı ve orijinal eczane tabelalarına sahip olmak isteyenler için firmamızda en kaliteli çözümler sunulmaktadır. Kırmızı beyaz eczane tabelalarını bütçenize uygun fiyatlarla satın almak için siz de firmamızın kurumsal internet sitesi üzerinde

yer alan iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz. Esnek ödeme yöntemleri, kredi kartına taksit seçenekleri ve daha fazlası için eczane tabelası siparişi verebileceğiniz firmamızın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Eczane Tabelası Standartları

Amaç
MADDE 1– Bu Kılavuz ile ülkemizde faaliyet gösteren eczanelerin levhalarında aynı
standartların kullanılması sağlanarak hastaların eczanelere erişiminin kolaylaştırılması, farklı
standartlarda eczane levhası kullanılması halinde ortaya çıkan görsel kirliliğin ve eczaneler
arası haksız rekabetin önlenmesi amaçlanmıştır.

Kapsam
MADDE 2– 6197 sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun’a göre açılmış serbest
eczaneleri kapsar.

Dayanak
MADDE 3– Bu kılavuz 6197 sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun’a uygun olarak;
12/04/2014 tarihli ve 28970 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Eczacılar
ve Eczaneler Hakkında Yönetmeliğin 25 inci maddesine göre hazırlanmıştır.

Eczane Levha Standartları
MADDE 4– (1) Eczane levha standartları aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.
a) Standart 1

Beyaz Tabela: 150 x 50 cm
Kırmızı Tabela: 200 x 45 cm
Eczane Harf Yüksekliği: 25 cm
Eczane İsmi Harf Yüksekliği: 9
cm
Levha 1. Zemin ölçüsü 200 cm olan eczane levhası

b) Standart 2
400 cm ve üzeri zemin ölçüsüne sahip eczanelerde beyaz zemin 300x100cm olacaktır. Sadece
kırmızı eczane tabela zemine göre büyüyecektir.

Eczane Tabelası Yönetmeliği

Levha Teknik Özellikleri

MADDE 5– (1) 2m, 3m, 4m ve 4m üzeri eczane cephesine sahip eczaneler için oluşturulan
levha standartları ve uygulamaya ilişkin özellikler aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.

a) Taşıyıcı Konstrüksiyon

5.1.a.1. Konstrüksiyonu oluşturan tüm elemanlar demir profil malzeme olacaktır.

5.1.a.2. Taşıyıcı konstrüksiyon alt ve üst yatay profilleri minimum 30*30*2 mm et
kalınlığında demir profil olacaktır. Profil, konstrüksiyon içine su girişini engelleyen türde
olacaktır.

5.1.a.3. Ara taşıyıcı profiller 30*20*2 mm olup, söz konusu ara kayıtlar, maksimum 100 cm
aralıklarla alt ve üst yatay profillere kaynak yapılacaktır. Taşıyıcı karkasın esnememesi için
her dikey profil ile yatay profil arasına 45 derece açı ile minimum 30*20*2 mm demir profil
payanda kaynatılacaktır.

5.1.a.4. Profillerin tamamı antipas boya ile boyanacaktır.

5.1.a.5. Konstrüksiyon arka yüzeyi 0,50 mm et kalınlığındaki gofrajlı alüminyum ile
kapatılacaktır.

b) Alüminyum Kasa

5.1.b.1. Alüminyum kasaların tamamı kırmızı ve beyaz zeminler 2mm kalınlığındaki
alüminyum olacaktır. Üst taban kırmızı alt zemin alüminyum kasanın derinliği 5cm, üst beyaz
alüminyum kasa, yan alın kırmızı alüminyum kasa derinliği bükümler dahil 12cm olacaktır.

5.1.b.2. Alüminyum kasa, kırmızı alın ve yan alınların tamamı RAL 3020 renkte elektrostatik
toz boya yapılacaktır. Beyaz üst zemin alüminyum kasa RAL 9003 renkte elektrostatik toz
boya yapılacaktır.

5.1.b.3. Boya öncesi kromatlama ve alodine işlemi uygulanacaktır.

5.1.b.4. Kaynak atıkları tıraşlanarak düzeltilecek ve astarlanacaktır.

5.1.b.5. Kasa parçalarının birleşimlerinde aynı kotun tutturulmasına dikkat edilecektir.

5.1.b.6. Üst alın kırmızı alüminyum zeminlerin birbirlerine bağlantısı alttan geçme alüminyum profil ile yapılacaktır. Yan yana gelen parçalar arasında açıklık kalmayacaktır.

5.1.b.7. Kırmızı taşıyıcı levha takılacak zemin ölçüsünde olup, boy 70cm olacaktır. Üzerine
gelecek beyaz levha boyu 15cm alt ve üst çıkış sağlayacak şekilde 100cm olacaktır.

Eczanenin giriş kapısının konumuna bakılmaksızın, eczane ve eczane isminin yer aldığı beyaz
zeminli levha, kırmızı zeminli taşıyıcı levhanın sağ ve sol tarafında eşit pay kalacak şekilde
ortalanarak monte edilecektir.

5.1.b.8. Beyaz zemin, kırmızı üst alın üzerine modüler sistem olarak takılacaktır. Modülerlik
sayesinde değişim kolay olacak ve alt zemine hasar vermeyecektir. Modüler beyaz zemin
takıldığında, montaj vidaları ve profilleri kesinlikli görünmeyecektir.

5.1.b.9. Beyaz Zemin, 300x100cm olacaktır. Eczane yazısı, pleksiglas prizma üçgen harf fon
baskı uygulaması yapılacaktır. Fon baskı uygulamasında 4mm kırmızı pleksiglas
kullanılacaktır. Işık geçirgenliği ve ışığın homojenize olması için difüzyonlu pleksiglas
kullanılacaktır. Yazı karakteri (font) Avenir Next Pro bold, kübik, 3 boyutlu olacaktır. Yazı
karakterinin harf büyüklüğü ve ara boşlukları aşağıdaki çizimlerde detaylandırılmıştır.

5.1.b.10. Beyaz zemin üzerinde eczane ismi büyük harflerle ışıksız folyo olarak alüminyum
zemine uygulanacaktır. Kırmızı yan alın alüminyum, içine dikine Eczane yazısı dekupe
edilecek, içine beyaz 3mm pleksiglas kullanılacaktır. Eczane ismi karakteri (font) Avenir Next
Pro olacaktır, Harf yüksekliği 20cm olacaktır. Teknik detayları aşağıdaki çizimde yer
almaktadır.

4
5.1.b.11. Levhaların ışıklı yada ışıksız olması eczacının insiyatifinde olup, ışıklı levhanın
tercih edildiği eczanelerde sadece ‘’ECZANE’’ yazısında led aydınlatma kullanılacak, eczane
isminde hiçbir şekilde aydınlatma olmayacaktır.

Eczane Tabelası Çizimleri

MADDE 6- Eczane levhalarına ilişkin teknik çizimler aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.

eczane tabelası

eczane tabelası

eczane tabelası fiyatları

eczane tabela

Eczane Tabelası Yönetmeliği

 

Yürürlük

MADDE 7 – (1) Bu Kılavuz Kurum Başkanı Onayı ile yürürlüğe girer.
Yürütme
MADDE 8– (1) Bu Kılavuz hükümlerini Kurum Başkanı yürütür.

Eczane Tabelası Fiyatları

Eczane Tabelası Fiyatları için fiyatlandırma, montaj alanı, ışıklı veya ışıksız tabela olmak üzere değişkenlik göstermektedir. ortalama tam bir fiyat vermek doğru olmasada fiyat aralığı 3.000 TL ile 9.000 TL arasında fiyat aralıkları göstermektedir.

eczane tabelası

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.